výlety a pobyty

Výlety a pobyty jsou určeny především dospělým v důchodovém věku, některé jsou ale otevřeny i mladším generacím. V případě zájmu se prosím informujte na tel. 222 712 940 nebo emailem senior@remedium.cz

 
 JARNÍ VÝLETY 2024 JSOU V PŘÍPRAVÁCH
 
VÝLETY ZA KULTUROU - PODZIM 2023

 

21. září (čt) hrad Křivoklát, zámek Zbiroh, 810,- Kč  

Počátky hradu Křivoklát sahají až do 12. století. Za panování Přemysla Otakara II. vznikl rozsáhlý, velkolepý královský hrad, na kterém již v dětství a opakovaně také v dospělosti pobýval Karel IV. Hrad byl výrazně přestavěn Václavem IV. a později dobudován Vladislavem Jagelonským. Na zámku Zbiroh si prohlédneme zámecký okruh, dozvíme se o historii templářského řádu, navštívíme zednářský salónek - Mucha byl velmistrem Svobodných zednářů - a uvidíme monumentální prostory, kde Alfons Mucha maloval své nejslavnější dílo Slovanskou epopej.

 

Sraz účastníků 7:45 metro Holešovice, na ulici u výstupu z metra u Mc Donaldu.

 

Plakát zde
 

4. října (st) zámek Peruc, zámek Nelahozeves, cena 810,- Kč

Není mnoho míst v Čechách s natolik legendárním příběhem, jako je Peruc díky spojení Peruce se slavnou legendou o Oldřichovi a Boženě. Pod zámkem se nachází Boženina studánka, ze které vytéká potůček, u něhož se kníže Oldřich do krásné Boženy, peroucí prádlo, zamiloval. Od slova "peroucí" se odvodil název Peruc. Zámek Nelahozeves je postavený v 16. století a patří mezi nejvýznamnější pozdně renesanční objekty v Čechách. Na zámku se nachází rodová Lobkowiczká sbírka umění. V dobově zařízených salóncích spatříte mimo jiné umělecká díla Brueghela, Rubense, Veroneseho a dalších umělců.

 

Sraz účastníků 7:45 metro Holešovice, na ulici u výstupu z metra u Mc Donaldu.

 

Plakát zde

 

10. října (út) zámek Vrchotovy Janovice, zámek Osečany, cena 680,- Kč

Původní kamenná tvrz pánů z Janovic je umístěná v nádherném krajinotvorném parku. Zámek je znám zejména díky své poslední majitelce Sidonii Nádherné z Borutína, mecenášce a organizátorce kulturního života. Zámek v Osečanech náležel rodu z Osečan od druhé poloviny 14. století v podobě tvrze. V roce 1622 byl přestavěn na renesanční zámek. Zámkem nás provede jeden z dnešních majitelů, Matěj Stropnický.

 

Sraz účastníků 7:45 Smíchovské nádraží ve vestibulu u pokladen.

 

Plakát zde

 

Na výlety jsou zváni  zájemci z celé ČR.

 

Je možné u nás zakoupit dárkový poukaz.

 

STORNO PODMÍNKY zde

 

POKLADNÍ HODINY - Seifertova 51 (budova úřadu MČ Praha 3):

ÚTERÝ 10.00 - 12.30 a 13.00 - 16.00

 

Aktuální provoz pokladny si můžete ověřit na tel. 222 712 940


Je možné využít platbu převodem, pro VS volejte 222 712 940.

 

Číslo účtu: 9191091910/2010Tyto stránky provozuje občanské sdružení REMEDIUM Praha, Křišťanova 15, Praha 3 130 00, senior@remedium.cz.