výlety a pobyty

Výlety a pobyty jsou určeny především seniorům, některé jsou ale otevřeny i mladším generacím. V případě zájmu se prosím informujte na tel. 222 712 940 nebo emailem senior@remedium.cz

 
VÝLETY ZA KULTUROU jaro 2021
 
10. června (čt) hrad Zvířetice, zámek Mnichovo Hradiště, cena 595,- Kč
Významný gotický hrad je od roku 1989 v majetku Norberta Kinského. Původně renezanční, dnes barokní zámek Mnichovo Hradiště má bohatě zdobené interiéry, ve vlastnictví rodiny až do roku 1945.
Plakát zde

15. června (út) zámky Děčín, Benešov nad Ploučnicí, cena: 595,- Kč
Zámecký okruh "Zlatá léta děčínského zámku" a prohlídka Dolního zámku z období saské renezance.
POZOR! TENTO VÝLET PŘESUNUT NA ČERVEN. 
Plakát zde
 
24. června (čt) hrad Grabštejn, Hrádek n. Nisou, Kryštofovo údolí, cena 580,- Kč
Hradní grabštejnský okruh nabízí návštěvníkům procházku staletími od poloviny 16. století do počátku 20. století. Hrádek n. Nisou je město na hranicích tří států s městskou památkovou rezervací. Orloj v malebném Kryštofově údolí ze staré trafostanice je osazen 22 vyřezávanými figurami.
VÝLET BYL PŘESUNUT ZE 27.5.2021
Plakát zde
 
VÝLETY ZA KULTUROU podzim 2021


9. září (čt) klášter Doksany, zámek Libochovice, cena 580,- Kč

Zámecké interiéry představují průřez jednotlivými historickými slohy a styly od pozdní renesance, přes vrcholné baroko až po styly století devatenáctého. Zámek je obklopen parkem. V Doksanech si prohlédneme kostel a románskou kryptu.

Plakát zde
 

 

15. září (st) klášter Sázava, zámek Zruč nad Sázavou, cena 595,- Kč

Současná podoba zámku ve Zruči je završením mnohasetletého vývoje, od středověkého hradu, přes pevnost, renesanční zámek, barokní či klasicistní panství, sídlo národního výboru až do dnešní podoby. Po roce 1989 byl zámek v rámci restitučních nároků vrácen potomkům rodiny Schebků. V sázavském klášteře si prohlídneme exteriéry i interiéry - zahradu, kapitulní síň, křížovou chodbu, refektář a další.

Plakát zde

 

 

22. září (st) Most, zámek Jezeří, cena 580,- Kč

Jezeří má za sebou jak velkolepou slavnou minulost s přepychem a nádherou hodnou knížecího sídla, tak období zmaru a zapomnění. V Mostě prohlídka kostela Nanebevzetí Panny Marie.
Plakát zde

 

Na výlety zveme zájemce z celé ČR. 

 

Výlety je možné platit hotově v pokladních hodinách nebo převodem, pokud máte rezervaci, kterou je nutné domluvit telefonicky na čísle 222 712 940 nebo osobně v Klubu. Variabilní symbol vám sdělí pracovnice Klubu při rezervaci.

 

Číslo účtu: 9191091910/2010

 

Pokud máte nějaké náměty či nabídky, pošlete je na senior@remedium.cz. Děkujeme.
 
Tyto stránky provozuje občanské sdružení REMEDIUM Praha, Křišťanova 15, Praha 3 130 00, senior@remedium.cz.