výlety a pobyty

Výlety a pobyty jsou určeny především seniorům, některé jsou ale otevřeny i mladším generacím. V případě zájmu se prosím informujte na tel. 222 712 940 nebo emailem senior@remedium.cz

 
VÝLETY ZA KULTUROU jaro 2022

 

27. dubna (st) zámek Manětín, Rabštejn nad Střelou, cena 595,- Kč

Manětín - dnešní barokní podobě pánského sídla předcházela středověká tvrz. Významným rodem vlastnícím Manětín byli Lažanští, po roce 1945 byl zámek jako německý majetek zkonfiskován. Rabštejn nad Střelou - opevněné městečko s hradem bylo spjato se jménem Karla IV., s rodem Šliků, Černínů, Lažanských a dalších. Pozůstatky bohaté historie jsou zřícenina hradu přestavěného na barokní zámek, poutní kostel, loreta, židovský hřbitov nebo kamenný most přes řeku Střelu. Rabštejn je v současnosti nejmenším historickým městem na světě.

Plakát zde
 

10. května (út) hrad Kost, zámek Humprecht, cena 595,- Kč

hrad Kost je jeden z nejvýznamnějších gotických hradů v ČR.Jeho počátky se datují do 14. století.zakladatel hradu byl hrabě Beneš, poslední majitelkou byla Anna Marie dal Borgo Netolická. V roce 1948 byl zabaven a nynějšími majiteli jsou členové rodu Kinských. Zámek Humprecht byl vystavěn v 17. století a prohlídka zámku zahrnuje černou kuchyni s přípravnou, v vdalším patře komnaty, ložnice a sál a nakonec vyhlídkový ochoz, který nabízý nádherný výhled na dominanty Českého ráje a dále je možné vidět Krkonoše, Ještěd, Ralsko i Mladou Boleslav.

Plakát zde
 

25. května (st) klášter Sázava, zámek Zruč nad Sázavou, cena 595,- Kč

Současná podoba zámku ve Zruči je završením mnohasetletého vývoje, od středověkého hradu, přes pevnost, renesanční zámek, barokní či klasicistní panství, sídlo národního výboru až do dnešní podoby. Po roce 1989 byl zámek v rámci restitučních nároků vrácen potomkům rodiny Schebků. V sázavském klášteře si prohlídneme exteriéry i interiéry - zahradu, kapitulní síň, křížovou chodbu, refektář a další.

Plakát zde
 

2. června (čt) klášter Doksany, zámek Libochovice, cena 580,- Kč

Zámecké interiéry představují průřez jednotlivými historickými slohy a styly od pozdní renesance, přes vrcholné baroko až po styly století devatenáctého. Zámek je obklopen parkem. V Doksanech si prohlédneme kostel a románskou kryptu.

Plakát zde

 

Na výlety zveme zájemce z celé ČR. 

 

Výlety je možné platit hotově v pokladních hodinách (středa 10.00-12.30 a 13.00-16.00) nebo převodem, pokud máte rezervaci, kterou je nutné domluvit telefonicky na čísle 222 712 940 nebo osobně v Klubu. Variabilní symbol vám sdělí pracovnice Klubu při rezervaci.

 

Číslo účtu: 9191091910/2010

 

Pokud máte nějaké náměty či nabídky, pošlete je na senior@remedium.cz. Děkujeme.
 
Tyto stránky provozuje občanské sdružení REMEDIUM Praha, Křišťanova 15, Praha 3 130 00, senior@remedium.cz.